Виховна робота

         ЗАТВЕРДЖУЮ:

 

                                                                  Завідувач

                                                                  ДНЗ «Веселка»

                                                                  _________ В.Б.Приз

                                                                  «___»_________2014 року.

 

 

План заходів

щодо відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка

в Листопадівському дошкільному навчальному закладі

«Веселка»

 

№ з/п

Зміст

Термін

Відповідальні

Робота з педагогами

1.

Поповнення групових  осередків народознавства матеріалами, присвяченими відзначенню           200-річчя з дня народження Тараса Шевченка  у дошкільному  закладі

До 01.01.

2014 р.

вихователь

2.

Систематизувати добірку літературних творів та  художніх робіт Т.Г.Шевченка.

Березень2014р.

вихователь

Робота з дітьми

1.

Інтегроване заняття «Дітям про Шевченко»

6.03.2014р.

вихователь

2.

Бесіда   на тему  «  Життя   і  творчість Т.Г.Шевченко»

28.03.2014р.

вихователь

3.

Проводити показ ілюстрацій, фотографій, плакатів, книжок за тематикою творчості Т.Г.Шевченка.

Упродовж року

вихователь

4.

Організувати читання віршів, пісень, творів Т.Г.Шевченка

Упродовж року

вихователь

Робота з батьками

1.

Залучати батьків до організації виставок дитячих робіт, конкурсів, свят, розваг.

Упродовж року

вихователь

2.

Оформити в кожній віковій групі папки-пересувки для батьків за темою «Т.Г.Шевченко – великий поет України»

Квітень 2014 р.

вихователь

 

 

Новомиргородська районна державна адміністрація

відділ освіти

 

 

 

 

 

 

Бесіда з дітьми

на тему :

« Життя і творчість

 Тараса Григоровича Шевченка »

 

                                                    

 

 

 

 

 

        Підготувала:

Вихователь  ДНЗ «Веселка »

Самосенко О.І.

 

 

 

 

Програмовий зміст :  продовжувати  ознайомлювати дітей з життям і творчістю Тараса Шевченка, розвивати інтерес до поезії. Показати нелегке дитинство поета , підтверджуючи це його віршами - спогадами. Розвивати навички етики мовної поведінки , поповнювати словниковий запас дітей. Виховувати взаємоповагу до товаришів, милосердя, доброту, шанобливе ставлення до батьків, любов до поезії , до рідної мови , до краю , де ти народився, до його історичних надбань.

Матеріал : портрет  Тараса  Шевченка,грамзапис пісні « Зоре моя вечірняя », «Тече вода з - під явора» ,картини із зображенням пам’ятників Григорія Сковороди, Івана Франка,Володимира Великого, Михайла Грушевського.

Хід заняття:

У березні квітоньки ранні                                                                                                                 Святково і ніжно цвітуть

І любо на серці,                                                                                                                                         бо славні Шевченківські дні до нас ідуть.

Вихователь : Діти, назвіть будь ласка, подивіться на портрет в нашому куточку і пригадайте, хто це? Як я і сподівалася, всі ви назвали ім'я великого поета Тараса Шевченка. А як іще називають його в Україні ? (Кобзар).Правильно.

      Сьогодні , діти , ми вшановуємо великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Його вірші, ніби казкові птахи, облетіли весь світ і не лишили байдужим кожного , хто вміє відчувати красу поетичного слова.

    Погляньмо на портрет цієї людини . Вдивимось у сумне, проникливе обличчя, пригадаємо Шевченкове життя. Воно було сповнене страждань і водночас творчості та боротьби за щасливу долю рідного народу , вірним сином якого поет був.

Пригадаймо дитинство Тараса. Хто може про це розповісти ? Так , важко жилося в ті часи сільському хлопчикові - кріпаку , який до того ж рано втратив батьків і лишився сиротою. Ось як він згадує свої дитячі роки :

                  Там матір доброю мою

                  Ще молодою - у могилу

                  Нужда та праця положила.

                  Там батько , плачучи з дітьми,

                  ( А ми малі були і голі )

                  Не витерпів лихої долі,

                  Умер на панщині !

                  А ми розлізлися межи людьми

                  Мов мишенята .

    Це дійсно все було так як і написав поет у вірші. Але ріс Тарасик розумною допитливою дитиною, хотів усе знати. І перші свої знання він отримав від дяка , який був у їхньому селі . Як ми вже дізналися з вірша мама Тарасика померла коли йому було 9 років, а тато одружився вдруге і Тараса мачуха не любила.

З дитинством у поета пов'язані дуже сумні і водночас світлі спогади . Ці спогади сумні, коли Шевченко згадує про те, як важко йому жилося малому

                  В тій хатині мучивсь я колись,

                  Мої там сльози пролились

                  Найперші сльози.

     Але є і світлі спогади , коли поет згадує природу своєї рідної України : Садок вишневий коло хати,

                  Хрущі над вишнями гудуть.

                  Плугатарі з плугами ідуть,

                  Співаючи , ідучи, дівчата .

    Тарасику було 11 років , коли помер його тато. Багато тоді лиха довелося зазнати Тарасикові . На літо мачуха віддала його в пастухи , а взимку він працював наймитом у завжди п'яного дячка, який тоді навчав дітей у школі при церкві. Доводилося тягати воду на високу гору, до дякової хати , мити та прибирати в школі, терпіти знущання та книги школярів , але сам там допитливий , жадібний до знань Тарас навчився читати, писати, співати і малювати.

Через багато років, уже ставши дорослою людиною , Тарас Григорович не забував свого важкого дитинства і з величезним співчуттям і любов'ю ставився до селянських дітей.

     Багато віршів, які написав Т.Г. Шевченко, які стали піснями. Давайте зараз заспіваємо пісню : "Тече вода з - під явора" ( Діти співають пісню ).

Вихователь : Т.Г. Шевченка називають другим ім'ям - Кобзар. А зараз послухайте ще одну з пісню, яку люди вважають народною . Це - " Зоре моя вечірняя ". (Звучить грамзапис пісні ).

     Молодому Тарасикові хотілося вчитися читати і писати, дізнаватись чогось нового. А ще він любив малювати, і хотів бути малярем , бо все , що він бачив , то малював на папері . Малював Тарас і олівцем, і фарбами, і кусочками вугілля.

       А була його багатством , Христом небувалим, Дивна пісня, що із серця На світ вилітала.

І пішли слова Тараса Мандрувати всюди. Просто в серце западали Кріпацького люду.

Вихователь : Дуже поет любив свою Батьківщину - Україну , він завжди порівнював її з образом матері.

                  Україно ! Україно !

                  Серце моє, ненько !

                  Як згадаю твою долю,

                  Заплаче серденько.

    Всі свої вірші Шевченко пише українською мовою, через це їх легко читати і запам'ятовувати . Він любив сидіти на березі Дніпра і спостерігати за його могутністю , величністю. Прикладом є вірш " Реве та стогне Дніпр широкий ".

Ось послухайте його ( Вихователь читає вірш ).

Діти, а яка найбільша річка тече на Україні ? ( Дніпро ).

Гра «Не помились»

   Вихователь виставляє 5-6 картин із зображенням пам'ятників видатних людей, а діти шукають пам'ятник Т.Г. Шевченку.

Вихователь : Пам'ятник Т.Г. Шевченку знаходиться в центрі Києва в парку імені Т.Г. Шевченка .

Щороку в день народження Кобзаря - 9 березня, приходять люди , приносять живі квіти і вшановують його пам'ять , запалюючи свічку пам'яті .

Ми теж пам'ятаємо Великого поета : вчимо його вірші, малюємо малюнки до його творів .

Вихователь : Ось і ми запалимо свічку пам'яті , вшановуючи Великого Тараса.

Діти, ви маленькі українці, маленькі громадяни нашої України , любіть завжди свою Батьківщину - Україну, її красиву українську мову так , як любив її Т.Г. Шевченко !

 

 

 

 

 

 

Свято осені

 


 

 Вироби вихованців

 

 

Знайомство з бібліотекою